top of page

ספר: הספר סינרגיה ארגונית - איך להפיק יותר מהמשאבים הקיימים - רמי בן ישי

ספר זה נכתב על מנת לסייע לך לפתח ולשמר את הארגון שלך כארגון מוביל וכארגון שבו מתקיימים יחסי גומליןאיכותיים בכלל וסינרגיה בפרט. באמצעות סינרגיה ארגונית ניתן להביא לשיפור תפוקה בארגון, להפיק את המיטב מתהליך מיזוג או רכישה, להטמיע טכנולוגיות חדשות וחדשניות ולפתח מגוון מוצרים ושירותים בקלות יחסית. במקביל, שביעות הרצון והמוטיבציה של העובדים עולות והקשר של העובדים והמנהלים למקום העבודה מתחזק.

סינרגיה נוצרת בין שונים, אך שונות בינאישית מרתיעה אותנו. אנו מעדיפים לעבוד עם הדומים לנו, וזו אחת הסיבות בגינן קשה לנו לייצר סינרגיה. ספר זה מתאר תפיסה ייחודית, שיש לה: שפה ועולם מושגים ייחודיים משלה שמגדירים אותה; מודל המגדיר את שבעת הדפוסים של יחסי הגומלין; כלי עבודה המאפשרים לאבחן ולשפר את החיבור בין הכוחות והמשאבים השונים בארגון. תמצא בו הסברים, תרשימים, דוגמאות, שאלון מיפוי דפוסי יחסי הגומלין ודפים לתרגול.


מדברי לקוח שקרא את הספר –  רו”ח יורם שיפר – שותף מנהל זיו שיפר ושות’

“רמי ליווה אותנו והעניק לנו ייעוץ שוטף בתהליך המיזוג שיצר את משרד רואי החשבון זיו, שיפר ושות’.

בזכותו, שיתוף הפעולה בין שני המשרדים ושתי התרבויות הארגוניות השתפר והרווחים בהתאם.

הצלחתו הייתה גדולה הואיל והסינרגיה שנוצרה גרמה לתוצאה שסינרגיה טובה אמורה לתת – גודל השלם היה גדול משמעותית מסך חלקיו.

אפשר לומר שהספר (אשר לא היה בנמצא במועד המיזוג) מציג בצורה מוחשית את התפיסה, את הכלים ואת תהליכי העבודה הדרושים להצלחת מיזוג.

קריאת הספר מספר שנים לאחר השלמת העבודה עם רמי מאפשרת לי לעשות הערכה של ההישגים שלנו בשנים שעברו מאז המיזוג ולראות מה עוד עלינו לעשות”. 

              

                      

למי מיועד הספר ואיך תפיק את המיטב ממנו?

הספר הזה נכתב עבורך:

  • הבעלים, חבר הדירקטוריון, השותף או המנהל בארגונים קטנים כגדולים, בכל סקטור ובכל מגזר, המבקש לשפר את התפוקות של הארגון, באמצעות שיפור יחסי הגומלין ויצירת סינרגיה בין חברי הארגון בכלל וחברי ההנהלה בפרט.

  • מנהל צוות המשימה, צוות האיכות או צוות השיפור בארגון, המבקש לשפר את לכידות הצוות.

  • איש משאבי האנוש, הפיתוח הארגוני וההדרכה המעוניין להיחשף לשיטות חדשות בעלות ערך מוסף מוכח לארגון.

  • המרצה, היועץ או הסטודנט לפיתוח ארגוני המעוניין ברכישת מודל וכלי עבודה נוספים המותאמים לעבודת ייעוץ לארגונים במאה ה-21.              


מה תפיק מהטמעת גישת הסינרגיה בארגון שלך?

גישת הסינרגיה פותחה במטרה לסייע למנהלים לשפר את יחסי הגומלין בארגון שלהם וכתוצאה מכך להביא לשיפור בתפוקות הארגון. השיטה מתמקדת בשיפור יחסי הגומלין בין העובדים, הצוותים, המנהלים, היחידות והתרבויות השונות בארגון ומטפלת בשלוש רמות בארגון: בפרט, ביחידה הארגונית ובארגון כולו.

העבודה בגישת הסינרגיה תאפשר לך: לצמצם דפוסים של יחסי גומלין הרסניים ולחזק דפוסים מועילים; להימנע מקונפליקטים; להפחית בזבוז אנרגיה; לשמר לקוחות ועובדים; להשלים במהירות את פיתוחם של מוצרים חדשים; ובעיקר – לשפר את תפוקות הארגון, הן במדדי המורל ושביעות הרצון של העובדים והן במדדי ”השורה התחתונה“, כלומר ברווחים. עם זאת, אימוץ תפיסת הסינרגיה מחייב שינוי וככל תהליך, שינוי עלול להיתפס על־ידי חלק מעובדי הארגון כמנוגד לאינטרס האישי שלהם. לכן נדרשים חזון לבריאת מציאות חדשה וכן מחויבות מצדך לצורך ביצוע הטמעה מוצלחת.


איך תפיק את המיטב מהספר?

הספר נועד לתת לך רקע על שיטת הסינרגיה ויתרונותיה, אך גם ללוות אותך בביצוע שינויים קונקרטיים מהותיים אצלך בארגון. לכן, בשלב ראשון, מומלץ לקרוא קריאה ראשונית את הספר כולו ולסמן הערות במקומות אליהם תרצה לחזור. הספר נבנה במתכונת המדמה, ככל הניתן, תהליך שינוי בארגון:

הפרק הראשון מתאר את עקרונות התפיסה.

הפרק השני מעמיק בהבנת רכיבי התפיסה, מציג את “מודל F7 – שבעת הדפוסים של יחסי הגומלין“ ואת שאלון האבחון, שאלון  הממפה את יחסי גומלין בעבודה ומאפשר להבין אילו דפוסים עליך לחזק ואילו דפוסים עליך לצמצם במציאות הארגונית שלך.

הפרק השלישי עוסק בעקרונות להצלחה בהטמעת הסינרגיה ותיאור מפורט של תהליך העבודה ליישום השינוי הנדרש.

בפרק הרביעי תמצא סקירה של כללים, עצות ושפע דוגמאות שיסייעו לך להוביל שינויים, לתחזק את המבנה הארגוני, לשפר תהליכי עבודה ולהניע את העובדים שלך לרמה הגבוהה ביותר. לאורך הספר כולו משולבים דפי תרגול שבהם תוכל לכתוב את  הערותיך, בהתאם למציאות איתה אתה מתמודד בארגון. אני מעודד אותך לרשום כמה שיותר הערות ורעיונות שעולים בך במהלך הקריאה, מתוך ידיעה שתהליך זה יסייע לך להפוך את הספר לכלי עבודה שימושי ומועיל.

עם זאת, לא די לקרוא את הספר. ההצלחה שלך תלויה ביכולתך ליישם את התהליך בהתאם לנסיבות ולסביבה הארגונית שלך. לשם כך אני ממליץ לך ללמוד היטב את המודל ואת התהליכים המתוארים בספר ולהתאים אותם למציאות הארגונית שלך, לבדוק מה עובד עבורך, להכשיר את העובדים ואת המנהלים בארגון להשתמש בתפיסה ובתהליכים המוצגים ובעיקר – להתמיד בעשייה, ללמוד מטעויות, לתקן ולשפר.

              


לביקורת של ד"ר אורה סתר על הספר:

 
לרכישת הספר בהנחה מיוחדת לחברי פא"י:

במחיר של 70 ש"ח בלבד לחצו כאן

קישורים למאמרים על שפת הסינרגיה והשימוש בה בליווי מיזוג לחץ כאן. חלק א  חלק ב.
コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page